Perde Seçimi Ve Trendleri!

Son yıllarda modernleşen ev tekstili sektöründe perde de hızlı bir değişim içine girdi. Günümüz perde modasında gün ışığından faydalanmayı sağlayan kullanışlı perdeler tercih ediliyor. Zebra perde gibi ışığı kolaylıkla kontrol etmeyi sağlayan perdeleri bu amaçla kullanabilirsiniz. İki katlı olarak üretilen çift mekanizmalı stor perdeler ise cam boyutunda minimal ve son derece pratik olduğu için evlerde özellikle mutfak stor perdesi olarak kullanılıyor.

Eğer evlerinizin pencereleri büyük ise yerlere kadar uzanan tül perdeleri seçmenizde fayda var. Klasik bir ambiyans yaratmak isterseniz desenli fon perdeleri kullanabilirsiniz. Çocuk odası perdesi ve mutfak perdesi olarak ise abartıdan uzak ama bir o kadarda şık perdeler seçilmelidir. Katlamalı, stor, zebra veya briz perdeler mutfak perdesi olarak özellikle tercih ediliyor. Modernliği yakalamak isterseniz de cool çizgilere sahip kumaşları perdelerinizde kullanabilirsiniz.

Son yılların moda perde modeli ise dikey tül perdeler olarak karşımıza çıkıyor. Dikey zebra perde olarak da bilinen bu perdeler tül, fon ve güneşliği içinde barındıran ve ayrı ayrı almaya son veren, bu yönüyle ucuz perde modelleri içinde yer alan bir perdedir. Özellikle pratik ve kullanışlı olan tül dikey perdeler salon perdesi olarak sıkça tercih ediliyor.