Zebra ve Stor Perde Temizliği Nasıl Yapılır?

Hanımların en çok merak ettikleri, hatta alırken ilk önce sordukları soru budur. Stor ve zebra perde nasıl temizlenir.

Daha almadan, kullanmadan, rahatlığını yaşamadan kirlendiğinde ne yapacaklarını bilmek isterler.

Çünkü, perdenin nasıl kirlendiğini, temizlemek ve ütülemek için ne kadar emek harcadıklarını onlar çok iyi biliyorlar.... 

İşte sihirli cevaplar;

Stor perde kumaşları, genelde % 100 Polyester iplikten üretilmektedir. Bazı fantazi ürünler de ise, pamuk ve keten karışımları vardır. Ancak bu kumaşların içeriklerinden daha önemli olan üzerlerindeki APRE kaplamalarıdır.

Çift taraflı olarak sıvanan apre kaplama, kumaşın havayla irtibatını tamamen keserken, STOR PERDE üretiminin oluşabilmesi için gereken sert ve plastik kıvamına gelmesini sağlar.

Özel teknik bir uygulama olan bu sistem sayesinde, stor perde dayanıklı ve kullanışlıdır. Üzerindeki Apre kalitesine bağlı olarak, kullanılan mekanın şartlarına göre 3 ila 5 yıl herhangi bir temizlik gerektirmez.

Sizce temizlenmesi gerekiyorsa, sırası ile yapmanız gerekenler şunlardır ;

  1. Stor perdenizin alanı kadar temiz bir zemin hazırlayın, çünkü kumaşın hiç katlanmaması ve kırışmaması gerekmektedir. Aksi durumda üzerindeki apre kat izi yapar ve bir daha düzelmez.

  2. Stor perdenizi temizlemekte kullanacağınız beyaz sabun veya şampuanla köpürtülmüş ılık ve temiz su ile birlikte yumuşak temizleme süngeri hazırlayınız,

  3. Stor perdenizi yukarıda tamamen toplayınız,

  4. Borusu ile birlikte yan montaj ayaklarından çıkarınız,

  5. Hazırladığınız zemine yatırarak borusunu "oklava" gibi çevirerek perdenizi tamamen açınız,

  6. Temizleme süngerinizi hazırladığınız bol köpüklü ılık suda ıslatın ve iyice sıkarak nemli bırakın ( sulu olursa kurulamakta ve kurutmakta zorlanabilirsiniz ). Köpük kısmından alarak ve perde kenarlarına paralel olarak ( kenar kısımları fazla hırpalarsanız ipliklenme olabilir ) fazla güç harcamadan temizleyiniz,  

  7. Aynı işlemi arka yüz için de uygulayınız ve kuru - yumuşak bir havlu ile kurulayınız,

  8. Yine yerde borusuna, oklava hareketi ile tamamen sararak yerine takın ve perdenizi aşağıya kadar indirerek yerinde iyice kurumaya bırakın.

Bu işlemleri yaptığınızda içinizin rahatlıyacağını ve perdelerinizin artık tertemiz olduğunu hissedeceksiniz.

Bir konuda daha size faydalı olmak istiyoruz. Stor perdenizi alırken sadece kumaş almıyorsunuz. Tüm mekanizma aksamı ile alıyorsunuz ama değiştireceğiniz zaman hesini atıp yeniden aynı şeylere para veriyorsunuz. Kumaşı eskimiş, yıpranmış veya değiştirdiğiniz dekorunuza uymuyor olabilir. Bizden alacağınız zebra ve stor perdeleriniz için, istediğiniz zaman online satış sitemizden beğendiğiniz kumaşlar ile sadece boruya sarılı olarak size göndereceğimiz perdelerinize daha ekonomik olarak sahip olabilme garantisi veriyoruz.