Hazır Ölçülü Fon Perde

İade garantisi ve farklı ölçü alternatifleri bulunan Hazır Ölçülü Fon Perdelerimizden evinize uygun olan ölçüyü seçin, siparişinizi hemen oluşturun!

İade ve Değişim İmkanı Bulunan Hazır Fon Perdeler

Fon perdeler son dönem perde modasında en çok tercih edilen perde modellerinden oldu. Tül ve fon perde ikilisi perde tarihi boyunca evlerdeki yerini almış, kimi zaman düz, kimi zaman desenli, kimi zaman kadife, kimi zaman ipeklerle karşımıza çıkmıştır. En son perde trendlerinde ise pano perdeler en çok tercih edilen fon perde modelleri içerisinde. Yaprak desenler, düz renkler, çizgisel formlar bu yıl perde modasında ön plana çıkıyor.

Fon perdeler kişiye özel üretim yapılarak, evinizin ölçüsüne göre dikilir ve hazır hale getirilir. İnternetten perde alırken yaşanan en büyük sıkıntı ise bu kişiye özel üretimden kaynaklanır. İade ve değişim imkanı olmaması, online perde satışında bir negatif unsur olarak karşımıza çıkar. Bu olumsuzluğu gidermek ve yaşanan aksaklıkları engellemek adına hazır dikilmiş paketli fon perdeler üretildi ve çok da sevildi. Standart ölçülerde üretilerek satılan hazır ölçülü paketli fon perdelerde iade ve değişim imkanı olması müşterilerimiz adına önemli bir tercih sebebi oldu.

Brillant Hazır Fon Perde

Özel ölçüye göre dikilen fon perdelere göre hazır ölçülü fon perdeler daha uygun fiyatlarla sunulabiliyor. Ucuz fon perde kategorisinde sayılabilecek hazır perdelerde kalite ön plana çıkıyor. Üretilen kumaşların kalitesi perdenin duruşunu tamamen değiştiriyor. Hazır ölçülü fon perde alırken ucuzluk yanında kaliteye ve perdenin duruşuna da dikkat etmeniz bu yüzden çok önemli bir detay. Eniyiperde.com’da satışa sunulan Brillant hazır perdeler, Brillant kalitesini ve eniyiperde’nin uygun fiyatlarını bir araya getiriyor.

Standart fon perde ölçülerinde üretilen hazır fon perdelerimiz farklı ölçü alternatifleriyle, farklı boyutlarda sunuluyor. Evinizin tavan yüksekliğini ölçerek perde tercihinizi Brillant hazır fon perdelerden yana yapabilir, iade garantili perdenizi gönül rahatlığıyla satın alabilirsiniz.

Hazır Fon Perdeler Kullanışlı mıdır?

Fon perdeler en kullanışlı perde modelidir; kornişe kolayca takılıp çıkarılabilir, montaja ihtiyaç duymaz. Pratik bir şekilde yerinden çıkarıp makinada yıkayarak temizleyebilirsiniz, mekanizmalı perdeler gibi zahmetli değildir. Kumaşın yarattığı etki evlerinizde sıcak bir yuva hissi uyandırır. Renkleri, dokusu ve kumaşın kalitesiyle adeta evin giysisi olan fon perdeler çıplak duvarları örterek dekoratif bir duruş sergiler. Hazır fon perdeler ise standart ölçülerde üretilerek paketli perde olarak satışa sunulur ve en önemlisi evinize, dekorunuza uymazsa iade garantili perde olduğu için risksizdir.

Fon perdeler adından da anlaşılacağı gibi çoğunlukla sadece fon amacıyla kullanılır, açılıp kapatılmaz; dekoratif bir etki sağlamak ve tül perdenin yanlarında duvarda oluşan boşluğu kapatmak için tercih edilir. Farklı bir kullanım alanı olarak fon perdeler gündüz sağa sola toplanarak fon perde olarak kullanılırken, akşam tülün üzerine çekilerek kapatma işlevini de yerine getirir. Böylece ekstra güneşlik veya stor perde kullanılmasına gerek kalmaz.

Fon Perdeler Nerelerde Kullanılır?

Salon Fon Perdesi: Fon perdelerin klasik mekanı salonlardır, en çok salon perdesi olarak kullanılırlar. Farklı kumaş, desen ve pile detaylarıyla fon perdeler özellikle son yıllarda en çok tercih edilen perde modeli olarak karşımıza çıkıyor.

Oturma Odası Fon Perdesi: Oturma odası, günümüzde büyük şehirlerdeki küçük evlerde çoğunlukla ortadan kalkan bir odadır. Geniş evlerde yaşam alanı olarak dizayn edilen oturma odalarında kumaş perdelerin yarattığı sıcak hava çok seviliyor. 

Çocuk Odası Fon Perdesi: Çocuk ve bebek odası perdesi olarak farklı renk ve baskılarda üretilebilen fon perdeler odanın dekorasyonunu tamamlayıcı bir nitelik kazanıyor.

Yatak Odası Fon Perdesi: Özellikle blackout kumaş perdeler otel konseptiyle gece kapatılıp gündüz açılarak yatak odası perdesi olarak çok işlevsel oluyor. Tam bir karanlık ve gizlilik sağlayan fon perdeler yatak odaları için ideal çözümü sunuyor.

Mutfak Fon Perdesi: Küçük camlar için tek bir kanat kullanarak da perde dekorunuzu tamamlayabilirsiniz. Mutfak perdesi olarak fon perdeler özellikle kolayca yıkanıp tekrar takılabildiği için çok kullanışlı bir tercih oluyor.

Fon Perde Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Fon perde alırken dikkat edilecek noktaları şu şekilde sıralamak mümkün: 

  • Camın büyüklüğü fon perde seçiminde en önemli kriter olarak karşımıza çıkar. Özellikle geniş camlarda iki kanat olarak kullanılacak fon perdeler çok daha etkileyici bir görüntü sunacaktır.

  • Küçük camlar için tek kanat şeklinde de tercih edilebilir.

  • Seçeceğiniz fon perde kumaşının evin genel dekoru ve eşyaların döşemesiyle uyumlu olması çok önemli. Klasik döşenmiş bir salon için keten perdeler uygun olmayacağı gibi spor bir köşe grubunun bulunduğu bir oturma odasında da kadife veya jakar desenli perdeler uygun olmaz.

  • Duvarın rengi perde seçiminde önemli bir detaydır. Beyaz veya diğer açık renkler genellikle her perde rengiyle uyumlu olabilirken, gri veya koyu renk boyalarda perde rengine biraz daha özen göstermek gerekir. Duvar renk tonunun aynısı olan perdeleri tercih etmeyiniz, açıklı koyulu olarak kombin yapabileceğiniz gibi kontrast renkleri de tercih edebilirsiniz.

  • Fon perdenin pilesi de perde alırken dikkat edilecek başka bir nokta. Geniş bir cam için açılıp kapanabilecek bir perde tercih edecekseniz perdeyi pilesiz tercih edebilirsiniz. Camınız geniş olduğu için pile uygulanan kumaş büyücek gündüzleri kenarda toplandığında çok geniş yer kaplayacaktır. Özellikle blackout gibi kalın kumaşları tercih ederseniz pilesiz veya 1’e 2 pile gibi çok sık olmayan pileleri tercih etmeniz hem perdenin daha ucuz olmasını sağlayacak hem de açık konumdayken perde daha az yer kaplayacaktır. Eniyiperde’de satışta olan Brillant hazır fon perdelerimiz 1’e 2,5 normal pile ile sunuluyor.