İptal & İade İşlemi Nasıl Olur?

İptal İşlemi

Ürün siparişinizi üretim aşamasına geçmeden önce “Siparişiniz Alındı” aşamasındayken iptal edebilir, ödediğiniz ücreti iade alabilirsiniz.

İade İşlemi

Eniyiperde.com sayfasından sipariş işlemini tamamladığınızda ödeme yaptığınız tutar siz ürünü alıp da onaylayana kadar ödeme kuruluşunun hesabında bekletilir. Ürünü eksiksiz ve doğru bir biçimde aldığınızı onayladığınızda para satıcının hesabına aktarılır. Ürününüzün yanlış, kusurlu veya eksik olduğunu düşünüyorsanız iade işlemini başlatmak için iade formunu doldurabilirsiniz.

Ürün size ulaştıktan sonra 7 gün içerisinde size gelen tüm parçaları, eksiksiz ve kusursuz bir biçimde kargo firmasıyla satıcıya geri göndermelisiniz. Satıcıdan kaynaklanmayan hatalarda (yanlış ölçü girilmesi gibi) iptal veya iade uygulanmaz. 

Cayma Hakkı

4077 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanun ve Mesafeli Sözleşmelere Dair Yönetmelik gereğince, alıcıların teslimat tarihinden itibaren 7 gün içinde cayma haklarını kullanarak, sebep göstermeden ve “kargo ücreti ödemeden” ürünleri iade etme hakları vardır. Ancak kişiye özel üretimlerde, özel ölçülü siparişlerde iade hakkı bulunmaz, bu tip siparişlerde sadece anlatıldığından farklı bir ürün gönderilirse iade edebilirsiniz.

Cayma Hakkının Kullanılacağı Durumlar

  • Sitede size gösterilen üründen farklı ürün gönderildiğinde iade hakkınız bulunur.

  • Verdiğiniz ölçülerden farklı bir ölçüde ürün gönderildiğinde iade hakkınız vardır.

  • Sipariş verdiğiniz ürün renklerinde bir tondan daha fazla ton farkı olması durumunda iade hakkınız bulunur.

  • İnternet sayfamızda ikinci el ürün satışı bulunmamaktadır, ikinci el ürün gelmesi durumunda iade hakkınız vardır. 

  • Kargodan kaynaklanan kırılmalar, ezilmeler ve deformasyonlarda, ürünü teslim almadan önce tutanak tutulması halinde  ürünün değişim hakkı vardır.

Cayma Hakkının Kullanılamayacağı Durumlar

a) Konsept Çekimlerindeki Renk Farklılıkları

Sayfamızda bulunan ürünlerin görselleri gerçek fotoğrafları çekilerek veya dijital olarak üç boyutlu modelleme ile üretilerek sizlere sunuldu. Ancak bilgisayar monitörlerinin ve telefonların farklı türleri, stilleri ve ayarları nedeniyle gölgeler ve renkler orjinal renkten farklı görünebilir. Bu nedenle, sipariş vermeden önce renkten ve kaliteden memnun kalmanızı sağlamak için bir numune talep etmenizi tavsiye ediyoruz. Ürünlerin konsept çekimlerinin yanı sıra kartela çekimleri veya renk tonunu tam olarak gösteren görseller eklenmiştir. Siparişinizi verirken bu görselleri dikkate almanızı öneririz. Eniyiperde.com olarak renk, desen ve açıklamaların doğru bir şekilde size sunulmasını sağlamakla birlikte ufak ton farklılıkları veya desenlerdeki belirgin olmayan farklılıklar için garanti verilememektedir. Bu gibi farklılıklar nedeniyle özellikle perde grubu ve diğer kişiye özel üretilen ürünler hazırlanıp tarafınıza ulaştıktan sonra iade edilemez.

b) Ölçüler

Sattığımız ürünlerin çoğu kişiye özel olarak üretilen ürünlerdir ve sizin verdiğiniz ölçülere göre üretilmektedir. Ölçüleri doğru bir şekilde üreticiye iletmek sizin sorumluluğunuzdadır. Herhangi bir ürünün nasıl ölçüleceğinden emin değilseniz, sipariş vermeden önce lütfen bu konuyla ilgili hazırladığımız “perde ölçüsü nasıl alınır?” kategorisinde bulunan metinleri ve yönlendirmeleri takip ediniz.  Siparişinizi vermeden önce ürün detaylarını ve ölçülerini kontrol etmeli ve sipariş özetinin doğru olduğundan emin olmalısınız. Bize yanlış ölçüler vermeniz durumunda sorumluluk size ait olacaktır ve bu ürünler kişiye özel olarak üretildiği için mesafeli satış sözleşmesinde de belirtildiği gibi iade ve değişim imkanı yoktur.

c) Standart Hatalar

Lütfen kumaşın, +/- 3 cm'lik bir kesim hatası içerebileceğini gözönünde bulundurunuz. Boyutlar bu tolerans sınırı dahilindeyse siparişi değiştirmeyeceğiz ve ürünleri reddetme hakkınız olmayacak.

d) Renk Tonlarındaki Farklılık

Kumaşların çoğu boyanmıştır ve bu nedenle her partinin renk tonu biraz değişebilir. Ürün grupları arasındaki renk farklılıkları nedeniyle, önceki siparişler için ton eşleştirmesini garanti edemeyiz, ayrıca size gönderilen numunenin tonu, alınan nihai siparişten biraz farklı olabilir. Bazı desenli kumaşların baskı tasarımı nedeniyle, gönderilen numune tam renk yelpazesini veya desen tasarımını göstermeyebilir. Fakat bu gibi farklılıklar çok küçük ve belirgin olmayan farklılıklardır.

İade Edilebilir Ürünler

Halı kategorisinde bulunan ve standart ölçülerle satılan halıların ve paketli satılan nevresim takımı, yatak örtüsü gibi ev tekstili ürünlerin iadelerini kabul etmekten mutluluk duyuyoruz. Para iadesi almaya hak kazanmak için ürünleri teslimattan sonraki 7 iş günü içinde iade etmelisiniz. İade edilecek ürünler kullanılmamış ve yeniden satılabilir durumda olmalıdır. Ürünlerinizi iade etmeden önce, geri ödemenizi düzenlemek için lütfen bizimle e-posta veya telefon yoluyla iletişime geçin. Yeniden satılabilir durumda olduklarından emin olmak için iadeleri alıp kontrol ettikten sonra, orijinal teslimat ücreti dahil olmak üzere size tam olarak geri ödeme yapacağız.