Dikey Perde Ölçüsü Nasıl Alınır?

Dikey perde ölçülendirilmesi, montaj yapılması ve kullanılması en kolay sistemlerden biridir. Ancak tüm mekanizmalı perdeler gibi dikey perdenin ölçü montajında da dikkat edilmesi gereken noktalar vardır. Dikey perde, diğer sistemlerde olduğu gibi bir üstray içine kurulmuş mekanizma sistemine dikine takılan PVC, kumaş veya tül bantlardan oluşur.  Diğer mekanizmalı sistemlerden farklı olarak yatay hareket eden bir perde çeşididir.

Dikey perde ölçüsü almada dikkat edilecek ilk önemli konu; 9 cm eninde olan bantlarının kendi ekseninde, 180 derece dönme özelliğinden dolayı bu hareketi sağlayacak kadar alan bırakılmasıdır. Dikey perde, diğer mekanizmalı perdelerden farklı olarak bu özelliğinden dolayı direk duvara takılmaz. Bunun için dikey perdenin rahat çalışabilmesine imkan sağlayacak ve montajı yapılmak istenen duvarın konumuna göre belirlenecek,  "8"-"10"-"12" cm'lik  “L ayak” kullanılarak dikey perde duvardan uzaklaştırılır.

Dikey perde tavana direk takılabilir. Ancak bunun için de yine tavanın duvarla birleşen kenarından en az 6 ila 7 cm uzaklaştırmak gerekir. Boy ölçüsü almak için ise tavandan yere kadar olan kısım ölçülür.

Dikey perde ölçüsü alırken dikkat edilmesi gereken bir diğer konu ise, dikey perde toplandığı zaman bant sayısına bağlı olarak, 20 ila 30 cm'lik bir mesafe kaplar. Dikey perde sisteminin tek kenara toplanır ve iki kenara toplanır olarak imalatı yapılır. Sizler de dikey perde kullanmak istediğiniz pencerenin konumuna göre bu özelliklerden birini belirtebilirsiniz.

Dikey perde fiyatlandırması, stor perdelerde olduğu gibi eni en az 100 cm, boyu yani yüksekliği en az 200 cm olarak, en az 2 metrekare üzerinden hesaplanır.

Dikey Perde Modellerimiz

Yeni dikey tül perde, kumaş dikey perde, pvc dikey perde modellerimizin hepsine buradan ulaşabilirsiniz.
Tüm Ürünleri Gör