PVC Dikey Perde

Kullanışlı, modern, dayanıklı ve kaliteli ofis perdesi PVC Dikey Perde modelleri ve fiyatları. 6 faklı çeşit ve renk alternatifiyle tüm Türkiye'ye kargo bedava.

PVC Dikey Perde

Öncelikle PVC nedir, nerelerde kullanılır diye bakacak olursak; çok geniş bir kullanım yelpazesi olan PVC, Polivinil Klorür’ün kısaltmasıdır. Plastik içerikli bir yapısı vardır, dayanıklı ve esnek bir üründür. Başta kapı pencere doğramaları gibi alanlarda sıkça kullanılsa da perde sektöründe de PVC kullanımının yaygın olduğunu söyleyebiliriz. Bunların en başında da dikey perde sistemleri yer alır. PVC dikey perde, şerit perde, PVC şeritli perde, dikey jaluzi perde, dikey stor perde, PVC stor perde gibi farklı isimlerle anılır, İngilizce olarak da vertical blinds olarak geçer.

Beyaz PVC dikey perde modelleri 09.jpeg

PVC dikey perdelerin temizliği son derece kolaydır ve çok geç kirlenir. Çok havalı bir tarza sahiptir, kullanıldığı ortamda fark yaratır ve dikkatleri hemen üzerine çeker. Özellikle ofis perdesi olarak kullanımı yaygındır ve kurumsal bir havası vardır diyebiliriz. Hemen her zaman kullanıcılarından tam not alan PVC dikey perdelerin son yıllarda ev içi kullanımının da arttığını söyleyebiliriz. Özellikle modern döşenmiş stüdyo tipi evlerde, home officelerde, bekar evlerinde, ya da genç odalarında yaygın olarak kullanılıyor. Evlerde ise genç odası perdesi dışında mutfak perdesi olarak da tercih edilebiliyor. 2022 perde modasında sıkça rastladığımız ahşap jaluzi perde gibi mekanizmalı perdelerle fon veya tüllerin kombinlenerek kullanılması PVC dikey jaluzi perdeler için de uygun bir tasarım. Özellikle büyük pencerelerde kullanıldığında gösterişle bir hava yakalayan PVC dikey stor perdeler güneşin etkilerine karşı da son derece dayanıklıdır. 


PVC dikey şerit perde ofis perdeleri içerisinde en yaygın kullanılan perde çeşididir. Kullanım kolaylığı, işlevsel oluşu ve en önemlisi kolay temizlenebilir olması nedeniyle klasik ofis perdesi adını almıştır.

PVC Dikey Perdeler Kullanışlı mıdır?

PVC dikey perde çeşitleri en kullanışlı perde modelleri arasında yer alır. Çok geç kirlenir ve temizliği en basit perde modelidir. Kırılan, leke olan veya herhangi bir nedenle bozulan perde slaytları yenisiyle çok rahatlıkla değiştirilebilir. Dikey perdeler yıkama temizleme ütüleme gerektirmez. Bir perde alayım ve uzun yıllar kullanayım diyorsanız kesinlikle PVC dikey şeeritli perde tercih etmelisiniz.

Dikey jaluzi perdeler geniş pencere perdeleridir, perdenin dikey bantları mekanda ferahlık hissi uyandırır. Son yılların mimari tarzında sıkça kullanılan yere kadar olan camlarda ve Fransız balkon perdesi olarak tercih edildiğinde daha etkili bir görünüme kavuşacaktır. PVC dikey perdeler, güneşi istediğiniz gibi yönlendirebileceğiniz bir perde modelidir. Bu pratik pencere örtüm yöntemi oda içindeki ışık ve gölgeyi ayarlama olanağı tanır. Çizgisel gölgeler ise ortama çok egzotik bir hava katar. Bantları istenilen yönde sağda, solda veya tercihe ve camın durumuna göre iki yana toplanabilir ve kendi etrafında dönebilir. Eğimli mekanlarda bile rahatlıkla tercih edebileceğiniz bir perde çeşididir. Slaytları tek tek takıldığı için uzunlukları birbirinden farklı olabilir ve bu görünüm olarak rahatsızlık vermez.

PVC Dikey Perde Çeşitleri

Pvc dikey stor perdeler görünüm olarak temelde yan yana dizilen slaytların sağa, sola veya iki yana toplanmasıyla açılıp kapanan, ayrıca bantlarının kendi etrafında dönmesiyle de ışığı kontrol etmeye ve gizliliği sağlamaya olanak tanıyan bir sistemle çalışır. Tüm PVC dikey perde modellerinde aynı prensip hakimdir ve görünüm olarak bariz bir farklılığı yoktur. Eniyiperde.com adresinde Kırçıllı PVC dikey perde, keten görünümlü PVC dikey perde, kabartmalı PVC dikey perde, oluklu PVC dikey perde, bombeli PVC dikey perde ve düz PVC dikey perde çeşitleri mevcuttur.


Baskılı PVC dikey perdelerde ise özellikle şirket logolarının basılmasıyla içeriden ve dışarıdan etkili bir reklam aracı yaratılmış oluyor.

PVC dikey perde modelleri 10.jpeg

PVC Dikey Perde Renkleri

Pvc dikey şerit perdelerde klasik renkler diyebileceğimiz beyaz, gri, füme, siyah ve kahverengi tonları hakimdir. Beyaz PVC dikey perdeler çok şık ve aydınlık bir hava yaratırken aynı zamanda ferahlık sağlar. Füme PVC dikey perdeler veya siyah PVC dikey perdeler ise çok iddialı bir görünüme sahiptir ve özellikle farklı bir tarz arayanlar için idealdir. Kahverengi PVC dikey perdeler ise tam bir klasik ve ahşap görünümüyle sıcak bir hava yaratır. Kış bahçelerinde veya balkonlarda tercih edilebilir.

PVC Dikey Perde Temizliği Nasıl Yapılır?

Dikey jaluzi perdeler temizlik bakımından en kolay perdedir. Yerinden çıkarmaya gerek kalmaksızın nemli bir bez yardımıyla temizlenebilir. Pvc dikey perde bantları su ve deterjandan etkilenmez. Bantları yerinden çıkarmadan deterjanlı bezle silebilirsiniz. Daha detaylı temizlik için bantları taşıyıcı raydan çıkararak yıkama yapabilirsiniz.