Jaluzi Perde Nasıl Takılır?

Jaluzi perdeler tavana, duvara ve pencere doğramalarına kolayca monte edilirJaluzi perde montajı da, diğer mekanizmalı perdeler gibi, montaj aparatının tek bir vida ile duvara, tavana veya pencere profiline sabitlenerek, jaluzi perde üst kasasının montaj aparatına mandallanmasından ibarettir.

Jaluzi perdeniz duvara veya tavana takılacak şekilde iki türlü kullanıma hazır biçimdeki aparatla size gönderilir. Bu aparatları ilk olarak tavanınıza yada duvarınıza bir matkap ve vida yardımıyla monte etmelisiniz.  Perde ölçülerinize uygun şekilde, jaluzi perdenin takılacağı alana sabitlenen montaj aparatları üzerine jaluzi perde kasası oturtularak montaj işlemi tamamlanır. Montajı çok basit olan ahşap jaluzi perdenizi ipi ve yön çubuğu öne gelecek şekilde yuvaya oturtmalısınız.

Jaluzi perdeyi duvara veya tavana taktıktan sonra, jaluzi perdenin daha şık ve düzgün görünmesini sağlayan alınlık, şeffaf aparatlar yardımıyla perde üzerine takılır. Ayrıca zıgıl sistem kullanılarak perdenizi kapı veya cama sabitleyebilirsiniz.