25mm Alüminyum Jaluzi Perde

Ofis perdesi ve mutfak perdelerinin vazgeçilmezi 25 mm Alüminyum Jaluzi Perde modelleri ve fiyatları. Zengin renk seçeneği ve uygun fiyat garantisiyle!

25 mm Alüminyum Jaluzi Perde

Jaluzi perdeler kullanışlı, dayanıklı, uygulama alanı geniş, birçok renk ve farklı materyal çeşitliliğine sahip bir ürün grubudur. Jaluzi perdenin en önemli avantajı gün ışığının ne kadar engelleneceğine ve içeriye ne kadar ışık gireceğine karar verme imkanı sağlamasıdır. Ev ve ofislerde kontrolünün pratik olması sebebiyle sıklıkla tercih edilmektedir. Pratikliğinin yanında aynı zamanda dekoratif ve estetik bir üründür.

Gün ışığında yarattığı gölgelerle bulunduğu ortama egzotik bir hava katan alüminyum jaluzi perdeler, en çok ofis perdesi olarak kullanılsa da evlerde mutfak perdesi, genç odası perdesi, çocuk odası perdesi, bebek odası perdesi olarak çok sık tercih ediliyor. Renk seçeneklerinin çok fazla olması ve perde dünyasına göre iddialı renk tonlarının bileşimi alüminyum jaluzi perdelerin tercih sebebi oluyor. Alüminyum jaluzi perde renklerine gözatacak olursak klasik jaluzi perde rengi olan metalik griden başlayarak, beyaz, açık gri, krem rengi, siyah, antrasit, lacivert gibi sık kullanılan renklerin yanı sıra sarı, yeşil, kırmızı, mor, pembe gibi perde modelleri içerisinde görmeye alışık olmadığımız renkler gözümüze çarpıyor. Sarı alüminyum jaluzi perde veya yeşil alüminyum jaluzi perdeler mutfaklarda enerjik bir hava yaratabilir.

Alüminyum jaluzi perdelerde zıgıl sistem kullanılması tavsiye edilir. Böylelikle bantların uçlarının yıpranması önlenir. Darbelere en dayanıklı alüminyum jaluzi perde, bantları geniş olduğu için 25 mm olandır. Ayrıca 25 mm alüminyum jaluzi perdeler daha kolay temizlenir. 25 mm metal jaluzi perdeler açık konumda iken 16 mm metal jaluzi perdeye göre daha çok ışık alır.

Alüminyum Jaluzi Perde Nasıl Temizlenir?

Şimdi alüminyum jaluzi perde temizliği nasıl yapılır, metal jaluzi perde yıkanır mı, jaluzi perdenin temizliği kolay mıdır, metal jaluzi perdeler kullanışlı mıdır gibi sorulara cevap verelim.

Alüminyum jaluzi perdeler en kullanışlı perde modelidir diyebiliriz. Metal jaluzi perdeler çok geç kirlenir ve arada bir statik toz toplayıcılarla kuru bir şekilde tozunu almanız temizlik için yeterli olacaktır. Alüminyum jaluzi mutfak perdesi ise daha çok nem ve yemek buharına maruz kaldığı için ofis veya evin diğer odalarında kullanılan jaluzi perdelere göre daha çabuk kirlenir. Mutfak metal jaluzi perdesinin nasıl temizlendiğine gelecek olursak; jaluzi perdenizi yerinden çıkararak leğen veya su dolu küvete batırarak yıkayabilirsiniz. Alüminyum jaluzinizi yukarda topladıktan sonra yerinden çıkartıp ılık su dolu bir küvete daldırarak yıkayıp biraz suyu süzüldükten sonra ıslak bir şekilde yerine asarak perdeniz açık konumda iken kurumasını bekleyebilirsiniz.

25 mm Alüminyum Jaluzi Perde Nerelerde Kullanılır?

Alüminyum jaluzi perdelerin sanılanın aksine çok geniş bir kullanım alanı mevcut. Başta mutfak perdesi ve ofis perdesi olarak tercih edilse de yatak odası perdesi, genç odası perdesi hatta oturma odası perdesi olarak da kullanılabiliyor. Sizlere fikir vermesi açısından alüminyum jaluzi perde örneklerini ve modellerini inceleyebilirsiniz.