Karartma Stor Perde

Serinlik ve karanlık arayanlar için ideal çözüm sunan Blackout Karartma Stor Perde modelleri ve fiyatları. Güvenli alışveriş ve uygun fiyat garantisi!

Tam Bir Karanlık İsteyenler İçin...

Blackout perde, diğer bir adıyla karartma stor perde çift taraflı saten dokuma ve ortasında yer alan siyah iplikle dokunmuş kumaş sayesinde ışığı geçirmeyen, kaplamalı veya mebran kaplanarak hazırlanmış perdelerdir. Karartma (Blackout) Perde ışığı %100’e kadar keser ve bazı ortamlar için bu nedenle çok işlevseldir. Blackout kumaşlar genelde karartma perdesi olarak otellerde, hastanelerde, gösteri salonlarında, evlerde ise bebek ve yatak odalarında kullanılır. Karanlıkta uyumanın gelişim hormonları üzerindeki olumlu etkisi nedeniyle bebek odası perdesi olarak özellikle tavsiye ediliyor. Karartma stor perdeler bebekler dışında gündüz uyuma zorunluluğu olan özellikle doktorlar, polisler, müzisyenler ve gece mesaisi olan tüm meslek grupları için rahat ve derin bir gündüz uykusu sağlar. Gece uyumakta zorlanan veya dış faktörlerden çabuk etkilenen kişiler için de tam bir karanlık sağladığı için daha derin uyumanıza yardımcı olur.

Karartma perdenin öncelikli olarak amacı odayı zifiri karanlık yapmak ikincisi ise güneşe karşı odayı soğuk tutmaktır. Yazlık bir bölgede geniş camlı ve güneşe karşı savunmasız bir eviniz varsa kesinlikle blackout perde içeriyi serin tutabilmek için en uygun tercih olacaktır.