Hazır Ölçülü Tül Perde

Evinizin her odası için kullanabileceğiniz Hazır Tül Perde Modellerini iade garantisi, 40 farklı ölçü alternatifi ve Brillant kalitesiyle sunuyoruz.

Hazır Ölçülü Tül Perde Rahatlığı

Hazır tül perdeler belirli ölçülerde dikilerek hazırlanmış perdelerdir. Camınızın ölçüsüne en uygun seçeneği seçerek siparişinizi kolayca oluşturabilirsiniz. Tülünüz paketli ürün olarak size gönderilir ve en önemlisi hazır tül perdelerde iade garantisi vardır. Tül perde siparişi verirken yaşanan en büyük tereddüt iade ve değişim imkanı olmadığı için tülün uzun veya kısa gelmesi ya da eve bi şekilde uyum sağlamamasıdır. İade garantili hazır ölçülü tül perdeler bu sorunu ortadan kaldıran bir çözüm üretiyor.

Brillant Hazır Tül Perdelerde Ölçü Seçenekleri

40 farklı ölçü alternatifiyle sunulan Brillant hazır tül modellerimizde en ölçüleri 150 cm’den başlayarak 500 cm’e kadar 50şer cm artarak geniş bir aralıkta seçim imkanı tanıyor. Tül perdeler kornişe takılarak kullanıldığı için cam ölçünüzden 20-30 cm geniş olması sorun teşkil etmez. Bu nedenle siparişinizi oluştururken 270 cm eninde bir perdeye ihtiyacınız varsa 300 cm enindeki Brillant marka hazır tülümüzü tercih edebilirsiniz.

Hazır ölçülü tülün modellerinde boy yani uzunluk ölçüleri 5’er cm aralıklarla 250 cm’den 270 cm’e kadar sunuluyor. Ortalama bir evin tavan yüksekliği düşünülerek hazırlanan boy ölçüsü seçeneklerinden odanıza en uygun olanı seçerek tül perde siparişinizi tamamlayabilirsiniz. 

Boy ölçüsü seçerken dikkat edeceğiniz en önemli nokta tülün yere değmemesi gereğidir. Fon perdelerde yere yığılma olması hoş bir görüntü yaratırken tül perdelerde bu durum tercih edilmez. Hazır paketli tülünüzün yeri süpürmemesi için tavan yüksekliğinizden 3-4 cm kısa bir ölçüde perde siparişi vermeniz gerekir. Bu nedenle örneğin 268 cm tavan yüksekliği olan bir odanız varsa 265 cm’lik hazır tül perdeyi tercih etmelisiniz. Ölçünüz 270 cm gibi tam tül boyuna denk geliyorsa yine 5 cm kısa olan modeli tercih etmeniz daha uygun olacaktır. Ölçüyü doğru aldığınızdan emin olmak için tül perdeyi takacağınız alanın üç farklı noktadan ölçüsünü alınız ve mutlaka metal metre kullanınız. Ölçüyü doğru aldıktan sonra internetten perde aldığınızda hiç bir sorunla karşılaşmazsınız.

Hazır Ölçülü Tül Perde Modelleri

Son yıllarda en çok tercih edilen tül modellerine bakacak olursak genellikle desensiz düz tüllerin revaçta olduğunu görüyoruz. Şantuklu tül kendinden dikine hafif çizgileri olan tül modelidir, keten görünümlü tüller ise her eve, her odaya uyum sağlıyor ve çok şık aynı zamanda spor bir etki sağlıyor. Keten tüller simli tül olarak da sunulabiliyor. Boyuna çizgili zincir tüller ise yine 2022 tül modelleri içerisinde en çok kullanılan tül modeli olarak karşımıza çıkıyor. 

En çok tercih edilen tül modelleri arasından seçilerek hazır paketli tül olarak sizlere sunulan tül modellerimizde keten tül, keten şantuklu tül, simli keten tül, petek dokulu tül gibi modellerimiz mevcut.

Hazır Ölçülü Tül Perde Renkleri

Genel olarak tül perdelerde çok fazla desen alternatifi mevcutken renk olarak genellikle ekru, beyaz gibi açık renk tüller klasikleşmiştir ve tül denilince akla önce beyaz tüller gelir. Beyazın çiğ duruşunu kıran ve rengi biraz yumuşatan ekru tül perdelerde yine en çok kullanılan tül rengi olarak karşımıza çıkıyor. Siyah tül perde veya gri tül perde gibi biraz daha cesur tercihler genellikle yatak odası perdesi veya genç odası perdesi olarak tercih edilebiliyor. Pudra tül veya pembe tüller ise kız çocuk odası perdesi olarak en çok kullanılan renkler. Brillant hazır tül modellerimiz en çok tercih edilen tül perde rengi olan ekru olarak üretiliyor.