Perde Pilesi Nasıl Hesaplanır?

Sektörümüzde pile oranları çeşitli terimlerle ifade edildiği bilinmektedir.  Yaygın olan terimleri açıklayacak olursak;

Bire iki pile (%100 pile)

Hesaplarken (Perdenin Ölçüsü x 2) + 20 cm kenar payı şeklinde hesapladığımız en seyrek pile şeklimizdir. Genelde kullanılmaz. Görselini düşünecek olursak iki pile arasında bir pile kadar boşluk olacaktır.

Bire iki buçuk pile (%150 pile)

Hesaplarken (Perdenin Ölçüsü x 2,5) + 20 cm kenar payı şeklinde hesapladığımız orta dereceli pile şeklimizdir. Orta ölçekli müşteriler için vazgeçilmezdir. Görselini düşünecek olursak iki pile arasında yarım pile kadar boşluk olacaktır

Bire üç pile (%200 pile)

Hesaplarken (Perdenin Ölçüsü x 3) + 20 cm kenar payı şeklinde hesapladığımız orta dereceli pile şeklimizdir. Pileye oturmayan, salkım saçak duran kumaşlar için biçilmiş kaftandır.  Kesinlikle her tülde olması gerekir. Görselini düşünecek olursak iki pile arasında hiç boşluk bulunmayacaktır. Tabiki pile çeşitlerimiz bunlarla sınırlı değil, değişiklik arayanların vazgeçilmezi Amerikan pile var. Bunu nasıl hesaplıyoruz.

Bire üç buçuk pile (%250 pile)

Hesaplarken  (Perdenin Ölçüsü x 3,5) + 20 cm kenar payı şeklinde hesapladığımız Amerikan perdeye özel ideal bir pile ölçüsüdür. 20 cm lik pileler yaptığınızda pilelerin arası 8 cm gibi ideal bir ölçüye gelecektir.  Tabi ki müşterinin bütçesine bağlı olarak daha da sıklaştırılabilir.

Fon ve Tül Perde Modelleri

İade ve değişim imkanıyla sunduğumuz Brillant marka hazır ölçülü tül ve fon perdeler.
Tüm Ürünleri Gör