Perde Modelini Seçtiniz Peki Ya Kumaşı...

Hiç kuşkusuz ki perde denilince akla ilk önce duruşu ve hemen sonra kumaşı, temizliği, ütüsü geliyor. Perde seçimi yaparken duruşu kadar kumaşı da ayrı bir önem taşıyor.

Blackout (Karartma) Kumaş

Blackout perde, diğer bir adıyla karartma perde çift taraflı saten dokumadan yapılmış ortasında yer alan siyah iplik ile dokunmuş kumaş sayesinde ışığı geçirmesine imkan sağlamayan kaplamalı veya mebran kaplanarak hazırlanmış perdelerdir. Mekana göre uygun farklı renk seçenekleri tercih edilebilir.  Blackout kumaşlar genelde karartma perdesi olarak otellerde, hastanelerde, gösteri salonlarında, kullanılır. Karartma perdenin amacı odayı zifiri karanlık yapmak ikincisi ise güneşe karşı odayı soğuk tutmaktır. Özellikle doktorlar, polisler, gece çalışan müzisyenler, bebek odaları ve çok derin uykuyu sevenler için çok uygundur.

Şantuklu Kumaş

Şantuklu saten perde, masa örtüsü, giydirme kılıf, süsleme ve buna benzer yerlerde kullanılan çok amaçlı ve ucuz perde kumaşı cinsidir. Kolay temizlenmesi ve ütü gerektirmemesi kullanım rahatlığı sağlar. Şantuk ipliği, kumaşa doğal ve zarif bir görünüm kazandırır.

Keten Perdelik Kumaş

Keten perde kumaşları doğal olması nedeniyle özellikle tercih edilen bir kumaş çeşididir. Perde, minder, masa örtüsü ve çocuk odalarında dekorasyon amaçlı olarak rahatlıkla kullanabilirsiniz. Ayrıca bu kumaşların ışık haslıkları polyester esaslı kumaşlar kadar yüksek olmadığından direk güneş ışığına maruz bırakmayınız.

Polyester Viskon Kumaş

Polyester, viskon karışımlı olması sebebiyle uzun süreli kullanımlarda rahatlık sağlar. Sabit mobilyalarda, kılıflarda, ofis ve büro mobilyalarında sıkça tercih edilirken aynı zamanda perde ve masa örtüsü olarak da rahatlıkla kullanabilirsiniz. Solma yapmaz, renk atmaz baskıları çıkmaz ve kolay temizlenir bir kumaş çeşididir.

Desenli Saten Kumaş

Saten perde, masa örtüsü, giydirme kılıf, süsleme, giyimlik, astar ve buna benzer yerlerde kullanılan çok amaçlı ve fiyatı ucuz bir kumaş cinsidir. Kolay temizlenmesi ve ütü gerektirmemesi kullanım rahatlığı sağlar.

Banyo Perdesi

Kumaşı hafif şeffaflığa sahiptir, su itici özelliği vardır, çok çabuk kurur. Duşakabinlerin yaygınlaşmasından sonra kullanımı azalsa da hala üretimi ve kullanımı devam etmektedir. Farklı ve renkli desenlerdeki banyo perdeleri banyolarınız için daha göz alıcı bir tarz yaratabilir.