Mekanizmalı Perdelerin Doğru Adresi: eniyiperde.com

Günümüzde gittikçe yaygınlaşan mekanizmalı perdeler artık ev ve iş yerlerinin olmazsa olmazları arasına girdi. Ofislerde, restaurant ve cafelerde, hastane, okul ve mağazalarda bile mekanizmalı perde çeşitlerine rastlamak mümkün. 

Evlerde ise salon perdesi, oturma odası perdesi, çocuk odası perdesi veya mutfak perdesi olarak her tarza uygun bir mekanizmalı perde çeşidi bulabilirsiniz. Çok fazla çeşit, model ve renk seçenekleri olan mekanizmalı perdeler her tarz dekorasyon için uygun modellere sahip. Kolay kullanımı, pratikliği, geç kirlenmesi ve uzun ömürlü olması nedeniyle mekanizmalı perdeler evlerde de en çok kullanılan perdeler. Yorulmadan sıkıntı çekmeden uzun yıllar eskimeden kullanabilirsiniz.

Stor Perde

En yaygın kullanılan mekanizmalı perde çeşidi olan stor perdeler tek başına kullanılabildiği gibi tül ve fon perdelerin altından güneşlik olarak da sıkça kullanılıyor. Zengin renk seçenekleriyle sunulan düz stor perdelerin yanı sıra, desenli, baskılı, lazer kesim, screen ve karartma stor perde modelleri mevcut. Renk seçeneği gibi geniş bir fiyat aralığına da sahip olan stor perdeleri tercih ederken kalitesine de dikkat etmelisiniz. Mekanizmasının kalitesi ve kumaşının kalitesiyle birlikte kesim teknikleri de son derece önemlidir. Kalitesiz stor perdeler kısa süre içerisinde kenarlarında ipliklenme yapabilir veya mekanizmasında bozulmalar olabilir.  

(Bu Stor Perde Modellerini İncelemek İçin Tıklayınız!)

Ahşap Jaluzi Perde

Doğal malzemelerden yapıldığı için sağlıklı ve hijyenik ahşap jaluzi perdeler en çok tercih edilen perde modelleri arasında. Tamamen açılıp kapandığı gibi, yaprak hareketi ile ışığı ve görüntüyü yönetmenize yardım eden dört harekete sahiptir. Ev ve ofislerde kolay kullanımı ve kolay temizliği ile uzun ömürlü bir perde çeşidi olduğu için çok fazla kullanılıyor. Özellikle modern ve spor döşenmiş evler için en uygun perde modeli diyebiliriz.

(Bu Ahşap Jaluzi Perde Modellerini İncelemek İçin Tıklayınız!)

Dikey Perde

Kullanımı çok rahat olup bir o kadarda temizliği çok kolay ve rahat olan perdelerdir. Ortadan açılır, ortaya toplanır sağa veya sola toplanır, terse toplanır gibi özelliklere sahiptir. PVC dikey perdelerin yanı sıra kumaş dikey perdeler ve 2020 yılında en çok tercih edilen perdeleri arasına giren yeni model dikey tül perdeler seçenekler arasında yer alıyor.

(Bu Dikey Tül Perde Modellerini İncelemek İçin Tıklayınız!)

Zebra Perde

Zebra perdeler son yıllarda gerek şıklığı, gerekse deseni bol renk çeşidi ile olmazsa olmazlar arasında yer alıyor. Bir tarafı sabit diğer tarafı hareketli çift kat kumaşın mekanizma üzerinde hareket ederek görüntüyü açma-kapama mantığı ile çalışıyor. Düz, bambu, desenli, baskılı, karartma zebra perde modelleri evlerde özellikle mutfak perdesi olarak en çok tercih edilenler arasında yer alıyor.

(Bu Zebra Perde Modellerini İncelemek İçin Tıklayınız!)