Mekanizmalı Perde Montajı Nasıl Yapılır?

Mekanizmalı perdelerin montajı sanıldığının aksine çok kolaydır. Sadece matkap ve oluşacak tozları toplamak için elektrik süpürgesi yeterli olacaktır. Günümüzde alışverişlerin büyük kısmı, gross marketlerden veya online satış sitelerinden demonte olarak temin edilerek, kullanıcı tarafından mekanlarında monte edilmektedir.

Her türlü ev eşyası kademeli olarak sistem içine dahil olmaktadır. Sistem içine girebilmek üretimi, ambalajı, sevkiyatı, kurulumu, ürün garantisi ve üretici-satıcı güvenilirliği gibi bir çok adımın yerine getirilmesini gerektiriyor. İşte bu noktada biz, siz son kullanıcılara aracısız hizmet vermek gibi bir misyon üstlendik.

Üstlendiğimiz misyon gereği, tüm konularda sizleri bilgilendirmek istiyoruz. Mekanizmalı perdeler çeşitlerine göre ayrı özellikler gösterse de, montaj kısmında hepsinin ortak yanı vardır. O da, "portray" denilen, her çeşit perdede farklı malzeme ve görünüm veren montaj aparatlarıdır. Mekanizmalı perde montajı, bu montaj aparatlarının perdenin bulunmasını istediğiniz yere tek bir vida ile sabitlenmesinden ibarettir.

Jaluzi Perde Montajı Nasıl Yapılır?

Jaluzi perde montajı da, diğer mekanizmalı perdeler gibi, montaj (portray) aparatının tek bir vida ile duvara, tavana veya pencere profiline sabitlenerek, jaluzi perde üst kasasının montaj aparatına mandallanmasından ibarettir.

Stor Perde Montajı Nasıl Yapılır?

Stor perde montajı da, jaluzi perde montajı gibi, (portray) aparatının bir vida ile duvara, tavana veya pencere profiline sabitlenmesi ile stor perde üstrayının aparatta bulunan yuvalara oturtulmasından ibarettir.

Dikey Perde Montajı Nasıl Yapılır?

Dikey perde montajı yaparken dikkat edilmesi gereken ilk ayrıntı, montajın tavana yapılıp yapılmayacağıdır. Eğer montaj tavana yapılmıyorsa, “L ayak” diye de tabir ettiğimiz, 8-10-12-15 cm’lik perde için özel kullanılan uzatma aparatlarına gerek duyulacaktır.