Kış Bahçelerinin Vazgeçilmezi Ahşap Jaluzi Perdeler

Eniyiperde.com'dan Kış Bahçesi Tasarımı Önerileri...

Kış aylarında içimizi ısıtması için kış bahçeleri mükemmel bir kurtarıcı... Kendi kış bahçesinden memnun olmayanlar, hadi siz de bu değişime el atın. Ne istediğinizi bilin, hayal edin ve uygulamaya koyun. Evet kış bahçenizi vazgeçilmez mi kılmak istiyorsunuz? O halde en iyi perde.com olarak bu konuda sizlere öneride bulunalım.

Kış bahçeleri; kışın, ayazın belki de fırtınalı günlerin iç ısıtıcı bir ilacıdır aslında. İç ısıtıcı diyoruz, o halde hayal edilen ortam sıcak bir ortam olmalı. Mat, koyu, iç kapatıcı renklerden ziyade daha canlı, doğayı yansıtan renklerin tercih edilmesi uygun olacaktır.. Şimdi birlikte hayal kuralım, bakalım ortaya nasıl bir kış bahçesi çıkacak... Öncelik olarak hedef belirlemeliyiz. mesela kış bahçemizi orman havasında bir görünüme dönüştürmek istiyoruz. O halde mobilyaları yeşil ve turuncu tonlarında seçelim. İçerisinde kullanacağımız aksesuarlar rengarenk olmalı. Bahar aylarında ormanda açan binbir çeşit çiçek misali. Koltukların yanı sıra yere oturmak için renkli pofuduk yastıklar olmalı. Kırmızı, sarı, turuncu, pembe, fıstık yeşili, mor... Canlılık ifade eden hemen her renk olabilir.

Parkeler koyu kahve olmalı, ağaç gövdesini andıran bir renk ya da toprak rengi, halı olarak da koyu yeşil rengi kullanabiliriz. Pencere kenarlarını otlarla, çiçeklerle çevreleyelim. Orta masanın üzerine belki birinde minik akvaryum, içinde renkli balıkların bulunduğu... Duvarlar mürdüm rengi... Duvarları bir tasarım harikasıyla süslemeliyiz. Yaprak şeklinde tasarlanmış çerçeveler çok yakışacak.

Peki ya perdeler! Her ortam için vazgeçilmez olan perdeler, kış bahçelerinin de vazgeçilmezi konumunda. Hayal ettiğimiz bu kış bahçesinin içerisinde, ahşap jaluzi perde fevkalade bir görünüm sağlayacaktır. Jaluzi perdeler gerek saf ortamlara gerekse modern ortamlara şüphesiz yakışacak bir perde türüdür. Gösterişli oluşu, seçim kalitesini de arttırıyor. Evet kararımız Ahşap Jaluziden yana, bu perde kış bahçemizde mükemmel bir görünüm sağlayacaktır. Ahşap Jaluzi perdemizin rengini ise, parkelerimizde kullanacağımızın iki ton açık renginde seçelim. Ve kış bahçemiz içimizi ısıtmaya hazır.