Katlamalı Perde Mekanizma Ölçüsü Nasıl Alınır?

Katlamalı perde mekanizması, birebir kullanım imkanı verdiğinden montajını yapacağınız veya yaptıracağınız yerin yatay olarak en ölçüsünü santimetre cinsinden almanız yeterli olacaktır.

Katlamalı perde mekanizması için yükseklik-boy ölçüsü almanıza gerek yoktur. Katlamalı perde mekanizması üzerinde bulunan ipli veya kurdeleli (lütfen belirtiniz) makaralarımızda 3 metre ip veya kurdele bulunur. Ancak bu ölçüden daha yüksek bir mekanda kullanmak isterseniz ayrıca belirtiniz. Katlamalı perde mekanizma ölçüsü almada ve sipariş vermede, modelinize uygun olarak, perdenizin düz ve gergin durmasını sağlayan ara çubuk adetini de belirtiniz.

Katlamalı perde mekanizması, siz kullanıcılara tarafımızdan, 1 metre standart ve diğer ölçülerde orantılı olarak artan sayıda makara adeti ile oluşan pakette sunulmaktadır. Bir metre eninde olan standart paketimizde şu parçalar mevcuttur:

  • İki adet montaj aparatı (portray) plastik ve hem duvara hem de tavana montaj imkanı sağlar. Mandallı olup üstraya kolayca tutturulur.

  • Bir adet cırt bantın ilmik kısmı üzerine monte edilmiş ve yan kapakları takılmış alüminyum üstray.

  • Alüminyum üstraya monte edilmiş, mil ve üzerinde çalışan bir adet (zincirli ve el ağırlıklı) çevirme mekanizması ile iki adet makara.

  • Beş adet yan kapakları takılmış alüminyum ara çubukları ve bir adet alt lama ile kumaş perdenizin üstraya sabitlenmesi için perdenize dikeceğiniz cırt bant.