Jaluzi Perde Çeşitleri ile Rahatlığın Keyfini Çıkartın

Ahşap Jaluzi Perde

Ahşap doğal bir malzeme olduğundan, bulunduğu ortama uyum sağlar. Kullanılacak mekana şıklık ve sıcaklık katar. Country, modern veya klasik döşenmiş ortamlara uygun zengin renk seçenekleri sunar. Genelde tek olarak da kullanılan ahşap jaluzi perde, kumaş fonlar ve tül altlarında da dekoratif tasarım imkanı tanır. Çok amaçlı montaj aparatı ile tavana, duvara ve pencere doğramalarına montaj imkanı tanıyarak dekorasyon konseptinize yardımcı olur. Tamamen açılıp kapandığı gibi, yaprak hareketi (tilt) ile ışığı ve görüntüyü yönetmenize yardım eden dört harekete sahiptir.

25 mm Ahşap Jaluzi Perde  

İnce Ahşap Jaluzi Perde olarak adlandırılan sistemde, çevirme (tilt) hareketi yapan  mekanizma perde renginde ahşap çubuk ile kontrol edilir. Mekanizmalı olarak en az 25 cm ve en çok 170 cm eninde standart üretimi vardır. Ancak bazı renklerde 300 cm’ye kadar ithal edilen yaprakları bulunduğundan 200 - 250 cm eninde perde üretebiliyoruz. Ayrıca ahşap jaluzi perde, sistem olarak eğimli tavanlarda rahatlıkla kullanım imkanı sunar. 

50 mm Ahşap Jaluzi  Perde 

Kalın Ahşap Jaluzi Perde olarak adlandırılan sistemde çevirme (tilt) hareketi yapan mekanizma  perde renginde ip ile kumanda edilir. Mekanizmalı olarak en az 47 cm ve en çok  170 cm  eninde standart  üretilir.  Ancak bazı renklerde 300 cm’ye kadar ithal edilen yaprakları bulunduğundan 200 - 250 cm eninde perde üretebiliyoruz. Kalın ahşap jaluzi perde için ağırlığını göz önüne alarak, eğimli ortamlarda kullanımını önermiyoruz.

Ahşap Stor Perde 

Tropik iklim kuşağında yetişen ramin ve bambu ağaçlarından  elde edilen çıtaların şık ve dekoratif dokunmasından oluşturulan ithal bir üründür. Renk ve çeşit zenginliği vardır. Alttan sarılan rulo şeklinde açılıp kapanan sistemi olduğu gibi, katlamalı perde şekilde de kullanılır. Her iki sistem de eğri tavanlarda kullanılabilir.

Alüminyum Jaluzi Perde 

Genellikle ofislerde ve modern döşenmiş mekanlarda tercih edilir. Direk güneşi kıran ve sadece aydınlığı içeri alan ince alüminyum yapraklardan yapılan hafif kullanışlı bir  perde çeşididir. Alüminyum jaluzi perde  kumaş stor perdelerle yarışırcasına geniş renk seçenekleri sunar. Düz, simli, ahşap desenli renklerin yanında perfore alüminyum jaluzi perde siyah, beyaz, krem ve gri renkleriyle şık görüntüler sağlar. Tavana duvara ve pencere doğramalarına kolay monte edilir. Çift cam arasında butonlu kullanım imkanı sağlar. Pencere ve kapı gibi hareketli zeminlerde zıgıl denilen sağ ve sol kenarlarına açılan deliklerin içinden  geçirilen tel ile sabitlenme özelliği vardır. Hafif metallerden üretildiğinden eğimli mekanlarda rahatlıkla kullanılır. Alüminyum jaluzi perde Türkiye'de 16 mm ve 25 mm genişliğinde yaprakları ile standart olarak üretiliyor.