Dekorasyonun Adı: YEŞİL!

Soğuk kış günlerinde evlerde biraz bahar havası yakalamanın tam sırası... Doğayı ve doğanın canlılığını yansıtan yeşil renk ise ev dekorasyonunda bu yıl çok moda!

Baharı çağrıştıran en sempatik ve en anlamlı renk dekorasyonda başrolde. Perde, halı ve diğer mobilyaların yeşil ve yeşilin tonlarına uyarlanması evlere ferah bir hava verir. Yeşil, tabiata hâkim olan renktir. İnsana huzur verir ve rahatlatır. İç açıcı ve güven veren bir renktir. Aynı zamanda umudu, yeniliği, gençleşmeyi ve yeniden canlanmayı çağrıştırır. Paylaşım, cömertlik ve uyumun rengidir.

Ev dekorasyonunda yeşili kullanmak gözleri dinlendirir. Verem ve kalp hastalıklarına karşı faydalıdır. Mide rahatsızlıklarına karşı direnci arttırır. Zehirli maddelerin vücuttan uzaklaştırılmasına yardımcı olur. Sinirleri destekler. Hücrelerin yenilenmesini ve onarılmasını sağlar.

Mutfaktan yatak odalarına, salondan banyoya kadar evinizin her yerinde bu sihirli rengin farklı tonlarını kullanabilirsiniz. Bu konuda fikir geliştirebilmeniz için sizin için derlediğimiz yeşil ev dekorasyon fikirlerine bir göz atmanız yeterli olacaktır.