Karartma (Blackout) Stor Perde Modelleri ve Fiyatları

Serinlik ve karanlık arayanlar için ideal çözüm sunan Blackout Karartma Stor Perde modelleri ve fiyatları için tıklayınız! Güvenli alışveriş ve uygun fiyat!

Tam Bir Karanlık İsteyenler İçin...

Blackout perde, diğer bir adıyla karartma perde çift taraflı saten dokumadan yapılmış ortasında yer alan siyah iplik ile dokunmuş kumaş sayesinde ışığı geçirmesine imkan vermeyen kaplamalı veya mebran kaplanarak hazırlanmış perdelerdir. Mekana göre uygun farklı renk seçenekleri tercih edilebilir. Blackout kumaşlar genelde karartma perdesi olarak otellerde, hastanelerde, gösteri salonlarında kullanılır. Karartma perdenin öncelikli olarak amacı odayı zifiri karanlık yapmak ikincisi ise güneşe karşı odayı soğuk tutmaktır. Özellikle doktorlar, polisler, gece çalışan müzisyenler, bebek odaları ve çok derin uykuyu sevenler için çok uygundur.

Karartma (Blackout) Perde ışığı %100’e kadar keser ve bazı ortamlar için bu nedenle çok işlevseldir. İçerideki ısı derecesini güneşe karşı belirli seviyede tutar. Arka yüzü siyah olarak üretilir.

Yazlık bir bölgede geniş camlı ve güneşe karşı savunmasız bir eviniz varsa kesinlikle blackout perde, içeriyi serin tutabilmek için, en uygun tercih olacaktır.