Fon Perde

Günümüzde en çok tercih edilen perde modeli fon perdeler, tül perdelerle birlikte şıklığı ve zarafeti evlerimize taşıyor. %100 Güvenli alışveriş, uygun fiyat!

Üzgünüz, aradığınız kriterlere uygun herhangi bir ürün bulamadık.

Perdede Bir Klasik: Fon Perdeler

Perdede bir klasiktir fon perdeler, perdenin örtmek amacıyla ilk kullanılışından itibaren kullanılmıştır kalın kumaşlı fon perdeler. Saraylarda ihtişam ve gösterişin sembolü olarak, Roma'da gladyatör arenalarında imparatorları güneşten korumak için kullanılmıştır. Her dönem var olan, perde denilince ilk akla gelen fon perde modelleri eski tahtına yeniden kavuştu ve tüllerle birlikte son yılların en moda ve en çok tercih edilen perdesi oldu.

Çok çeşitli kumaşlardan üretilen fon perdelerde daha çok doğal görünümlü polyester kumaşların hakimiyet sürdüğünü söyleyebiliriz. Fon perdelerde desenli kumaş kullanımı biraz daha eskilerde kalmışken, günümüzde en çok düz renk fon perdeler ve pano perdeler kullanılıyor. Pano perdeler de yine düz perde kategorisinde sayabileceğimiz bir perde modelidir. Son yıllarda perde sektöründe sadeliğin yarattığı bir şıklığın var olduğunu ve şıklığın yanı sıra kullanışlılık ve pratikliğin de çok ön planda olduğunu belirtmeliyiz.